Увійти

ЗареєструватисяСПОНСОР ПРОЕКТУ

Image

Спонсор проекту - Європейський Літігаційний Фонд. www.elf-capital.com

Фонд розглядає ринок юридичних послуг як складову ринку капіталів, ми ставимося до інвестицій в цей сегмент ринку точно так же, як керуючі іншими інвестиційними фондами ставляться до інвестицій в цінні папери або в банківські метали. Фонд точково інвестує власний капітал в юридичні справи, що знаходяться на тій чи іншій стадії судового процесу. Спеціалізацією Фонду є повернення відчужених, спірних активів або активів, які перебувають на стадії відчуження, а також робота з підприємствами, що знаходяться на стадії банкрутства, якщо це стало результатом шахрайства, неправомірних дій директорів, органів влади, рейдерського захоплення, розкрадання або незаконного виведення корпоративних активів.

Тобто, активами Фонду є не біржовим фінансові інструменти, а позови і арбітражні розгляди компаній один проти одного, які ми і відбираємо для фінансування. Фонд фінансує юридичний захист однієї зі сторін арбітражного розгляду в обмін на частку активу, який вдасться відсудити. Це і є інвестиційним прибутком Фонду. Окремим напрямком діяльності Фонду є робота з проблемними активами підприємств. Ми працюємо з юридично проблемними активами для самостійного відновлення їх вартості.

У термінах західної інвестиційно-банківської термінології Фонд є представником дуже рідкісної інвестиційної стратегії - фінансово-літігаційної (litigation finance).

Таких фондів в світі всього 5, включаючи також наш. Це - наймолодше напрямок фінансового інвестування, яке отримало визнання на Заході у вигляді значного зростання активів згаданих фондів.

Коротко - що таке є litigation finance і який предмет інвестування Фонду?

Відразу скажу що не є предметом інвестування Фонду. 

Фонд НЕ інвестує в акції, облігації, цінні метали та в предмети мистецтва, також Фонд не інвестує в деривативи і в усі операції грошового ринку.

Фонд інвестує в судові позови. В судові позови, що носять комерційний характер. Інвестує на своїх умовах - за комбінацію грошової винагороди і / або істотної частки в компанії, яка «відсуджувається» Фондом. Як іноді кажуть в західному інвестиційному середовищі «litigation finance - це узаконене рейдерство навпаки».

Ми ж позиціонуємо себе не тільки і не стільки, як «рейдери навпаки», ми є скоріше тими, хто виправляє несправедливість існуючої юридичної системи, що захищає права тільки тих, у кого є кошти на захист.

Що ж, у Феміди, що тримає крім терезів, ще й меч, очі, як відомо, зав'язані. І чи опускається цей меч виключно на винного – то є велике питання. Адже вона не бачить, на кого вона опускає цей меч. Ще більшим питанням є те, що саме ця Феміда зважує на терезах - добро і зло або щось більш матеріальне, що має ціннісний еквівалент? Адже вона не бачить що саме знаходиться на шальках терезів? І не бачить того, хто кладе на шальки то «щось», що вона зважує…

І чи є захист від цього сліпого судії, якщо на одній шальці терезів лежить значний матеріальний еквівалент, а цей сліпий суддя ще й глухий?

І що робити, якщо на іншу шальку терезів покласти нічого?

Що ж, захист є.

У всьому світі для цієї мети і існує літігаційне фінансування, яке урівноважує цю несправедливість. Останнім часом захисні дії від сліпої Феміди, яка загрожує мечем правому і винуватому, все більше і більше переводяться в інвестиційний формат. Уже створені літігаціонние фонди, такі як Juridica Investment Fund, Burford Capial і LCM Litigation Fund.

Цим же шляхом пішов і наш фонд - European Litigation Fund.

І звичайно, як і будь-який інший фонд ми маємо свої особливості.

Першою особливістю Фонду є те, що ми виводимо, користуючись нашими контактами і нашим становищем європейського фонду, всі позови, що розглядаються в Україні, на міжнародний рівень - в міжнародні арбітражні суди (Лондон, Стокгольм, ЄСПЛ) і завершуємо там судовий спір. Відсоток виграшів українців в міжнародних судах перевищує 90% - варто задуматися, чи в тих чи судах ми шукаємо правду? Взагалі, відхід від українського правосуддя і перенесення розгляду справ в європейські суди є магістральним напрямом діяльності Фонду.

Другою особливістю Фонду є те, що на відміну від будь-яких юридичних контор, ми не працюємо за погодинну оплату, ми є саме ФОНДОМ, тобто нашим головним завданням є наповнення Фонду активами - акціями і частками «відсуджених» підприємств. Про величину частки ми домовляємося з підприємством до інвестування в його позов. Це ЗАВЖДИ буде велика частка. У деяких випадках ми погодимося інвестувати в позов підприємства тільки за право отримати після виграшу контрольний пакет акцій. Тут необхідно пам'ятати - виграємо ми - виграє і наш клієнт. А от у випадку нашого програшу клієнт не розділяє з нами гіркоту фінансових втрат. Літігаційне фінансування не передбачає виставлення рахунків клієнту за програний позов.

Третьою особливістю Фонду я б назвав такі можливості Літігаціонного Фонду, які не може мати в силу своєї юридичної природи жодне інше підприємство і які ми плануємо розвинути, знову таки використовуючи наше становище Літігаціонного Інвестиційного Фонду. Це - і антирейдерський захист на міжнародному рівні, це і антикорупційний контроль в судах, це і захист товарних знаків на території України для підприємств рівня Fortune -1000, це і монетизація патентів українських вчених.

Окремо ми можемо говорити про роботу Фонду з проблемними активами, працюючи з якими Фонд буде використовувати свій актив - акції, що представляють собою по суті квазі-долари.

Обсяг емісії Фонду - 5 мільярдів доларів США.

Для вирішення питань інвестиційного характеру і управління проблемними активами фонд тісно співпрацює з партнерськими фондом – EAST PROSPECT FUND. (www.epfcapital.com).

Publish modules to the "offcanvas" position.